Zamówienia wysyłkowe realizujemy na bieżąco, nie ma możliwości odbioru osobistego, nie prowadzimy sprzedaży na miejscu.

Zamówienia złożone do godziny 13 wyślemy tego samego dnia i można spodziewać się ich dostawy na następny dzień roboczy.

Pościel dla dzieci - jak dbać o pościel, aby zapewnić maluchowi komfortowy i bezpieczny sen?

07-12-2020

Dzieci są bardzo aktywne w ciągu dnia, dlatego też niezwykle istotne jest to, by w nocy miał zapewniony bezpieczny i komfortowy sen. Tylko dzięki wypoczynkowi w nocy maluchy z radością będą podejmowały wyzwania, jakie przyniesie im kolejny dzień. Zapewne zastanawiacie się, w jaki sposób zadbać o jak najlepszą regenerację dziecka podczas snu? Sprawa jest dość prosta i oczywista. Pomóc w tym mogą pościele dla dzieci, o które jednak należy odpowiednio dbać. Latem warto zapewnić maluchowi lekkie i przewiewne okrycie, natomiast zimą znacznie lepsza okaże się pościel polarowa dla dzieci. Wybranie właściwej pościeli to jedna sprawa. Kolejną jest sposób, w jaki będziemy o nią dbali. Przecież to właśnie dzieci są najczęściej narażone na występowanie reakcji alergicznych. Dlatego też powinny spać pod czystą i świeżą pościelą. Jak zapewnić dziecku głęboki i zdrowy sen? Sprawdź!

Właściwie dobrana pościel dla dzieci podstawą komfortowego snu

Spokojny i głęboki sen jest bardzo ważny dla prawidłowego rozwoju dziecka. To dzięki takiemu wypoczynkowi pociecha będzie miała energię, by z zaciekawieniem odkrywać świat dookoła niej. Aby zapewnić dziecku taki sen, konieczne jest zainwestowanie we właściwą pościel dla dzieci 140x200. Satyna bawełniana jest materiałem przyjaznym delikatnej skórze maluchów. Odpowiedni rozmiar poszewek także ma dość duże znaczenie. Dlaczego te dwa elementy są tak istotne, by zapewnić dziecku spokojny i głęboki sen? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w kolejnych akapitach.

Pościel dziecięca - wzory i motywy, które uwielbiają najmłodsi - poznaj je wszystkie!

Zwróć uwagę na tkaninę

Rodzaj tkaniny pościeli dziecięcej jest bardzo ważny, ponieważ to właśnie materiał, z jakiego pościel została wykonana, będzie miał bezpośredni kontakt ze skórą dziecka. Zwłaszcza poszewki zakładane na kołdrę latem powinny być delikatne, gdyż o tej porze roku dziecko zazwyczaj zasypia w lekkiej piżamie składającej się z krótkich spodenek i koszulki na ramiączkach. To właśnie wtedy tkanina, z jakiej powstała pościel, ma największy kontakt ze skórą pociechy. Dość duża część maluchów to alergicy, u których istnieje możliwość wystąpienia wysypki, jeśli w materiale pościeli znajdzie się uczulający dziecko materiał. Warto więc wybierać pościele antyalergiczne, które zapewnią maluchowi bezpieczny i spokojny sen.

pościel dla dzieci

Odwiedź https://www.karo.waw.pl/posciel-bawelniana-140x200-minionki-banany-minions-paski-szara-zolta-5475-poszewka-70x90.html i zamów tę piękną pościel już dziś!

Wybierz właściwy rozmiar pościeli dla dzieci

Kolejnym aspektem, jaki może mieć wpływ na komfortowy sen dziecka, jest dobór odpowiedniego rozmiaru pościeli względem wielkości kołdry, pod jaką dziecko zasypia. Dlaczego ma to tak duże znaczenie? Zbyt duża poszewka nałożona na mniejszą kołdrę sprawi, że kołdra będzie się podwijała we wnętrzu pościeli. Efektem tego może być to, że pociecha będzie zasypiała pod samą poszewką, która nie ogrzeje dziecka podczas snu. Przez to maluch może obudzić się w nocy, ponieważ zwyczajnie będzie marznął. Wybierając poszewkę idealnie dopasowaną do kołdry, zminimalizujemy ryzyko podwijania się okrycia znajdującego się wewnątrz pościeli.

Jak dbać o pościel, by zapewnić dziecku spokojny i głęboki sen?

Oprócz wybrania odpowiedniego rozmiaru i materiału pościeli dziecięcej, kolejną ważną kwestią, która pomoże zapewnić maluchowi spokojny i głęboki sen jest odpowiednia pielęgnacja pościeli. Zapewne zastanawiacie się, jak należy dbać o poszewki, pod którymi będzie spała pociecha. Wystarczy wykonywać kilka prostych czynności, które nie różnią się praktycznie niczym od klasycznego dbania o pościel. Należy do nich częstsze wietrzenie pościeli oraz jej odświeżanie. Są to przecież czynności, które wykonujemy dość często, aby zachować wysoką higienę snu. Warto jednak pamiętać, że dzieci mają znacznie wrażliwszą skórę niż dorośli, tak więc lepiej prać pościele dla maluchów w delikatnym proszku. O czym jeszcze pamiętać, aby zapewnić dziecku najwyższy komfort snu?

Koniecznie odśwież pościel dla dzieci tuż po wyjęciu jej z opakowania

Bardzo ważne jest to, aby po wyjęciu pościeli z opakowania tuż po zakupie nie zakładać jej od razu na pościel dziecka. Lepiej też nie umieszczać jej w szafie, ponieważ przez takie działanie możemy zapomnieć, że przecież ta pościel nie była prana po jej zakupieniu. Dlatego też warto od razu po wyjęciu jej z pudełka umieścić ją w pralce i odświeżyć. Większość z nas zastanawia się nad tym po co prać nowy produkt. Otóż mogą znajdować się na nim liczne drobnoustroje, który osiadły na materiale jeszcze przed zapakowaniem poszewki do opakowania. Dlatego też jeśli nie chcemy narażać dziecka na wystąpienie reakcji alergicznych, lepiej od razu odświeżyć nową pościel.

Pościel dla dzieci

Zajrzyj na https://www.karo.waw.pl/posciel-bawelniana-140x200-3361-a-slodki-kotek-piesek-kot-pies-gwiazdki-cat-dog-biala-szara-detexpol.html, gdzie znajdziesz tę piękną pościel do pokoju dziewczynki!

Pierz pościel dla dzieci w wysokiej temperaturze

Ważny jest także sposób prania pościeli dziecięcej. Najlepiej wykorzystywać do tego celu wysokie temperatury. Większość dorosłych zazwyczaj unika prania czegokolwiek w temperaturze wyższej niż 60 stopni z obawy przed skurczeniem się tkaniny. Warto jednak wiedzieć, że zarówno pościel, jak i ręczniki są wykonane z tkanin dostosowanych do prania w wysokich temperaturach. Warto więc nastawić pranie na 90 stopni i właśnie w takiej temperaturze odświeżyć należącą do dziecka pościel.

Wybieraj tylko delikatne proszki do prania

Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę w związku z praniem pościeli dziecięcej, jest wybranie odpowiedniego środka do prania. Jak już wcześniej wspomnieliśmy skóra dzieci jest znacznie bardziej wrażliwa niż dorosłych, dlatego też warto skorzystać ze zmiękczającego płynu do płukania oraz delikatnego proszku antyalergicznego. Dzięki takim specyfikom sprawimy, że odświeżona pościel będzie bezpieczna dla malucha i zminimalizuje ryzyko powstania alergii.

Często odświeżaj pościel, pod którą śpi maluch

Oprócz sposobu prania i wyboru właściwych środków do prania pościeli dla dzieci, istotna jest także częstotliwość odświeżania poszewek. Jak często należy prać bieliznę pościelową należącą do maluchów? Najlepiej robić to jak najczęściej. Standardowo pościel powinno zmieniać się co około dwa tygodnie. Dla dzieci zaleca się wymienianie poszewek okrywających kołdrę przynajmniej raz w tygodniu. Dzięki temu unikniemy gromadzenia się licznych drobnoustrojów na powierzchni pościeli, które mogłyby mieć niekorzystny wpływ na zdrowie dzieci.

Pamiętaj o wietrzeniu pościeli tak często jak to tylko możliwe

Oprócz częstego prania pościeli dziecięcej bardzo ważne jest częste jej wietrzenie. Po wykonaniu tej czynności nie tylko mamy wrażenie, że pościel jest czysta i świeża, ale także wydaje się być pulchniejsza i tym samym cieplejsza. Dlaczego wietrzenie pościeli jest ważne? Otóż, wykonując tę czynność pozbywamy się z zalegających na powierzchni pościeli roztoczy, które są niewidoczne gołym okiem, a mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia każdego domownika.