Zamówienia wysyłkowe realizujemy na bieżąco, nie ma możliwości odbioru osobistego i płatności za pobraniem. Życzymy dużo odporności i wytrwałości :)

Prześcieradło z gumką czy bez? Które sprawdzi się lepiej?

30-06-2020

Obecnie większość z nas nie przywiązuje szczególnej uwagi do chowania pościeli każdego ranka. Wręcz przeciwnie, odpowiednio dobrane poszewki i prześcieradło mogą stanowić znakomitą dekorację sypialni. Jest to niezwykle istotne, zwłaszcza dla osób zapracowanych, które żyją w ciągłym pośpiechu. Codzienne ścielenie łóżka  i chowanie pościeli staje się dla nich niezwykle problematyczne. Oprócz walorów estetycznych warto jednak zwrócić uwagę także na kwestie praktyczne, dotyczące wyboru właściwego prześcieradła. Niektórzy wolą zainwestować w prześcieradło bez gumki, ale są też tacy, którzy kupują tylko prześcieradło z gumką. Które sprawdzi się lepiej podczas codziennego użytkowania? Podpowiadamy!

Prześcieradło z gumką – poznaj jego zalety

Coraz większą popularnością cieszą się prześcieradła z gumką. Dzieje się tak dlatego, że gumka znajdująca się na obrzeżach materiału sprawia, że tkanina ściśle przylega do łóżka. Najczęściej wybierane na łóżka podwójne jest prześcieradło z gumką 160x200 lub 180x200. Natomiast na pojedyncze materace warto zakupić prześcieradło 140x200 lub 90x200. To standardowe wymiary materaców, które znajdują się w wielu sypialniach, jak i pokojach dzieci. Prześcieradła 180x200 powinny idealnie pasować do łóżka, dlatego też wybierając te wyposażone w gumkę, mamy pewność, że nie będą się one przesuwać ani rolować. Dodatkowo prześcieradła z gumką nie ulegają zmechaceniu.

Prześcieradło z gumką - czy ma jakieś wady?

Pomimo zalet, jakie niesie ze sobą posiadanie prześcieradła z gumką, wiele osób rezygnuje z kupienia tego produktu. Problematyczne może okazać się przechowywanie takiego prześcieradła. Gumka znajdująca się na obrzeżach bardzo często jest pomarszczona, tak więc poskładanie w kostkę prześcieradła staje się bardzo trudne. Takie prześcieradło zajmuje także więcej miejsca w szafie. Wiele osób ma także problem z założeniem prześcieradła z gumką na łóżko w odpowiedni sposób. Często nie dostrzegamy w pierwszej chwili, która strona prześcieradła jest krótsza, a która dłuższa i zakładamy je na materac w zły sposób.

Prześcieradło bez gumki – dlaczego warto je kupić?

Tradycyjne prześcieradła bez gumki cieszyły się znakomitą sławą kilkanaście lat temu. Jednakże obecnie w wielu domach nadal można zaobserwować tego typu produkty. Prześcieradło bez gumki świetnie sprawdzi się do przykrycia wąskiego materaca, gdyż krawędzie tkaniny można z powodzeniem włożyć pod materac, tak by materiał nie ulegał rolowaniu. Dodatkowo niezwykle łatwo jest złożyć takie prześcieradło w kostkę, nie ma także problemów z jego uprasowaniem. Dzięki temu zajmuje niewiele miejsca w szafie.

Prześcieradło bez gumki – sprawdź, jakie ma wady

Większość prześcieradeł bez gumki, po wyjęciu z pralki i wyschnięciu, wymaga prasowania. Z uwagi na wielkość prześcieradła, wykonanie takiej czynności jest czasochłonne i niezwykle problematyczne. Dodatkowo prześcieradła bez gumki bardzo często podwijają się na łóżku lub zsuwają się z materaca, co obniża komfort snu.