Zamówienia wysyłkowe realizujemy na bieżąco, nie ma możliwości odbioru osobistego i płatności za pobraniem. Życzymy dużo odporności i wytrwałości :)

Prześcieradła - jaki wybrać materiał?

01-07-2020

Na komfortowy sen wpływ ma nie tylko wygodny materac o odpowiedniej twardości czy pościel wykonana z przyjaznej dla skóry, przepuszczającej powietrze tkaniny, ale także prześcieradło z odpowiedniego materiału. Na rynku można zakupić prześcieradła flanelowe, jersey, frotte oraz te wykonane z bawełny czy satyny. Każdy z nas ma inne potrzeby i preferencje związane z doborem odpowiedniego przykrycia materaca. Udając się do sklepu z tego typu produktami, zastanawiamy się, czym wyróżniają się poszczególne materiały. Przedstawimy zatem cechy charakteryzujące prześcieradła wykonane z różnorodnych tkanin.

Prześcieradła jersey

Wiele osób omija szerokim łukiem prześcieradła wykonane z jerseyu, jednakże zupełnie niepotrzebnie. Tkanina ta powstaje w 100% z bawełny. Jest niezwykle rozciągliwa, dzięki specyficznemu splotowi, z którego została stworzona. Prześcieradło jersey z gumką charakteryzuje także niezwykła delikatność. Jest to materiał miły i przyjemny w dotyku, a także przewiewny. Nie ma konieczności prasowania prześcieradła z jerseyu. Tkanina ta po rozłożeniu bardzo szybko sama się wygładzi, także wszelkie zagniecenia znikną bez poświęcania czasu i energii na prasowanie.

Prześcieradła frotte

Prześcieradło frotte jest w stanie rozpoznać każdy. Dzieje się tak ze względu na to, że zostało stworzone z tkaniny o specyficznej pętelkowej fakturze. Materiał, z jakiego wykonuje się prześcieradła frotte, powstaje z bawełny. Prześcieradła wykonane z tej tkaniny są znakomite na chłodniejsze dni, gdyż materiał ten doskonale izoluje ciepło. Warto także umieścić takie prześcieradło na łóżku w upalne dni, gdyż frotte świetnie radzi sobie z wchłanianiem wilgoci.

Prześcieradła z bawełny

Bardzo cenione przez większość konsumentów są prześcieradła bawełniane. Produkty wykonane z tego typu tkanin połączonych z materiałami syntetycznymi dają wiele korzyści. Sztuczne włókna sprawiają, że prześcieradło jest odporne na zagniecenia oraz cechuje się znakomitą trwałością. Dlatego też większość z nas wybiera tego typu prześcieradło. Bawełna natomiast bardzo dobrze przepuszcza powietrze, dzięki czemu ciało podczas snu może swobodnie oddychać, przez co wypoczynek staje się znacznie bardziej komfortowy.  

Prześcieradła z satyny bawełnianej

Jednym z najbardziej cenionych i cieszących się popularnością materiałów, z których wykonuje się prześcieradła, jest satyna bawełniana. Tkanina ta jest wykonana w 100% z bawełny. Dzięki charakterystycznemu splotowi otrzymujemy miękkie i delikatne w dotyku prześcieradło. Satyna bawełniana jest ceniona także z uwagi na to, że latem śpiąc na niej nie odczuwamy zbytniego gorąca, a zimą chłodu. Prześcieradła wykonane z tego materiału znane są ze swojej wysokiej jakości, gdyż nie ulegają mechaceniu, a kolory nie płowieją, niezależnie od tego, ile razy prześcieradło było odświeżane.