Kołdra antyalergiczna. Wybieramy najlepszą kołdrę dla alergików!

09-06-2021

Gdy za oknem zaczynają panować wysokie temperatury, w naszej sypialni pojawia się kołdra letnia. Pod takim przykryciem śpi się nam bowiem latem przyjemniej. Jest bowiem lekkie i przewiewne. Większość z nas zmaga się jednak z licznymi alergiami oraz uczuleniami. W takiej sytuacji powinniśmy szukać zatem “pierzynki” antyalergicznej. Czym powinna być ona jednak wypełniona? Jakie poszycie wybrać? W tym artykule odpowiemy na te pytania oraz podpowiemy, jaka kołdra antyalergiczna sprawdzi się najlepiej! Zapraszamy do lektury!

Kołdra antyalergiczna – rodzaje wypełnień, które sprawdzą się najlepiej

Kołdry antyalergiczne dla dzieci oraz dorosłych powinny cechować się kilkoma niezwykle ważnymi aspektami. Przede wszystkim będzie to oczywiście rodzaj wypełnienia. To od niego będzie w głównej mierze zależało to, czy kołdra letnia 200x200 lub mająca inny rozmiar, sprawdzi się podczas upałów. Jak można szybko wywnioskować, wypełnienie to musi być lekkie, przewiewne oraz przyjazne dla osób zmagających się z licznymi uczuleniami. W sklepach znajdziemy jednak kilka jego rodzajów. Jaka będzie więc najlepsza kołdra antyalergiczna? Po jakie wypełniania powinniśmy sięgać?

Kołdry dla alergików – bawełna przede wszystkim!

Kołdra 200x220 jest dość duża. W jej wnętrzu znajduje się zatem spora ilość wypełnienia. Mimo to wersja na upały wciąż musi być lekka. Powinniśmy zatem wybierać materiały, które nie należą do najcięższych. Kołdra puchowa antyalergiczna w wersji na lato, wypełniona 100% lub 90% puchem z pewnością powinna nam pasować. Równie dobrze sprawdzi się także chociażby bawełna. Taki rodzaj naturalnego wypełnienia jest bardzo przyjazny dla skóry i idealnie odprowadza wilgoć. Do tego nie uczula, więc niejednokrotnie okazuje się najlepszym możliwym wyborem. Niestety wielu producentów rzadko decyduje się na takie rozwiązania. Znalezienie kołdry antyalergicznej wypełnionej stuprocentową bawełną będzie zatem dość ciężkie, jednak możliwe. Musimy tylko uzbroić się w dość dużą cierpliwość i skrupulatnie szukać najlepszego możliwego rozwiązania. 

kołdra letnia dla alergikaKołdra wypełniona bawełną bywa rzadkością, jednak zdecydowanie warto jej szukać. Co ciekawe, znajdziesz ją na https://www.karo.waw.pl/koldra-bawelniana-200x220-imperial-amw.html!

Poliester – nie taki straszny, jak go malują!

Dobre kołdry antyalergiczne to również te, które wypełnia się… włóknem poliestrowym. Jak wiadomo, materiał ten nie cieszy się zbyt dobrą opinią, jeśli chodzi np. o przemysł odzieżowy. W przypadku pościeli, szczególnie tej dedykowanej dla osób uczulonych, nie powinniśmy się jednak aż tak go bać. Poliestrowa kołdra antyalergiczna 140x200 będzie bowiem niezwykle lekka. Do tego można prać ją w pralce i to nawet w 90 stopniach Celsjusza! Przy licznych uczuleniach jest to bardzo ważny aspekt. Będziemy bowiem mieć pewność, że podczas prania z naszej pościeli “uciekną” wszelkie roztocza, bakterie czy drobnoustroje, a samej kołdrze nic się nie stanie!

Silikon również da radę

Dość dużą popularnością cieszą się także silikonowe kołdry antyalergiczne. Opinie na ich temat są bardzo przychylne. Większość użytkowników mówi bowiem, iż sen pod takim okryciem staje się prawdziwą przyjemnością. Specjalny kształt wypełnienia silikonowego sprawia bowiem, że pościel cechuje się niezwykle dużą wypornością oraz przewiewnością. Spiralnie skręcone włókna odpowiadają również za to, że kołdra antyalergiczna 220x200 wciąż jest dość lekka i gwarantuje swobodny przepływ powietrza. Dzięki temu mniej się pocimy oraz nie odczuwamy na swojej skórze aż tak uporczywych upałów. Okrycia tego typu można dodatkowo prać w temperaturze do 60 stopni. Czy to odpowiednia wartość dla alergików? Oczywiście. Drobnoustroje “giną” bowiem już przy temperaturze 55 stopni Celsjusza. 

A co z wypełnieniem hybrydowym?

Kołdra antyalergiczna letnia może cechować się również tzw. wypełnieniem hybrydowym. Co to jednak znaczy? W tym przypadku mamy do dyspozycji mieszankę dwóch rodzajów materiałów przyjaznych dla osób zmagających się z licznymi uczuleniami. Możemy zatem zdecydować się np. na poliester połączony z silikonem. Wtedy idealnym rozwiązaniem może okazać się kolekcja kołder Medical. Dzięki temu kołdra antyalergiczna 180x200 czy w innym rozmiarze, przejmie zalety obydwu rodzajów materiałów. Wspaniale, prawda?

Kołdra antyalergiczna – jaka najlepsza pod względem poszycia?

Wypełnienie to jednak nie wszystko! Czym jeszcze powinna cechować się kołdra antyalergiczna? Cena ma w tym przypadku znaczenie? Nie tak duże, jak… rodzaj poszycia! Element ten nie ma co prawda bezpośredniego kontaktu z naszą skórą, jednak będzie w głównej mierze odpowiadał za odprowadzanie potu. Czym powinna zatem zostać pokryta kołdra antyalergiczna 140x200 dla dzieci i dorosłych?

Po raz kolejny bawełna

Nie da się ukryć, że kołdra antyalergiczna dla dzieci i dorosłych, może zostać pokryta bawełną. O zaletach tego materiału już nieco wspomnieliśmy. Jeśli jednak chodzi o samo zastosowanie w pokryciu, warto podkreślić, że taka “pierzynka” wspaniale sprawdzi się jako kołdra całoroczna antyalergiczna. Naturalna bawełna jest bowiem przewiewna i wspaniale odprowadza wilgoć, ale też otula przyjemnym delikatnym ciepłem. Można zatem uznać ją za rozwiązanie uniwersalne. 

Bambus także będzie dobry

Kołdra dziecięca antyalergiczna lub ta dedykowane dla osób dorosłych, może zostać także pokryta mieszanką bawełny oraz bambusa. Dlaczego? Drugi z wymienionych rodzajów materiałów cechuje się bowiem naturalnymi właściwościami antygrzybiczymi oraz bakteriobójczymi. Kołdra antyalergiczna letnia 160x200 z jego domieszką nie będzie zatem wymagała od nas bardzo częstego prania. Część “żyjątek” zniknie w niej bowiem w sposób naturalny, co dla wielu uczuleniowców jest naprawdę wspaniałą wieścią.

kołdra na lato - idealna dla alergików

Bambus to materiał poszyciowy, którym powinien zainteresować się każdy, nie tylko alergik. Model ze zdjęcia dostępny na https://www.karo.waw.pl/koldra-letnia-antyalergiczna-bamboo-155x200-z-wloknami-bambusa-amz.html!

A może włókno celulozowe?

Coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się również kołdry antyalergiczne dla dzieci oraz dorosłych, pokryte włóknem celulozowym. Dlaczego? Taki materiał idealnie bowiem absorbuje oraz usuwa wilgoć. Dodatkowo jest niezwykle trwały oraz odporny na wszelkie zniszczenia. Kołdra letnia antyalergiczna pokryta włóknem celulozowym będzie wręcz idealna również dlatego, że posiada właściwości bakteriostatyczne. Warto zatem zwrócić uwagę właśnie na tę tkaninę. 

Kołdra antyalergiczna – jaką wybrać, by być zadowolonym?

Wiemy już, na jakie parametry zwracać uwagę, kupując nową pościel dla osób zmagających się z licznymi alergiami. Starajmy się zatem wybierać wypełnienie bawełniane, poliestrowe, silikonowe lub hybrydowe. Do tego postawmy na pokrycie bawełniane, bambusowe lub celulozowe. Warto jednak wiedzieć, że możemy spotkać się również z czymś takim jak kołdra antyalergiczna antyroztoczowa. Takimi właściwościami cechuje się np. kołdra Hollofil Allerban. Co to oznacza? Do niektórych wyrobów dodaje się substancje mające na celu zapobiec rozwojowi takich “żyjątek”. Czy to jednak zawsze działa? Jeśli postawimy na sprawdzonego producenta, to oczywiście tak. Gdy zatem naszym głównym problemem są roztocza, przemyślmy właśnie takie rozwiązanie.