Czy kolor prześcieradła ma znaczenie?

25-06-2020

Odpoczynek jest niezwykle istotny dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dlatego tak bardzo potrzebujemy odpowiedniej ilości snu, podczas którego jesteśmy w stanie się zregenerować, by móc z właściwą dawką energii rozpocząć kolejny dzień. Wiele osób przywiązuje znaczną uwagę do wystroju wnętrza sypialni. Niezwykle istotna jest odpowiednia aranżacja pokoju sypialnianego, która wpłynie na intensywność odpoczynku. Z tego względu większość z nas rezygnuje z kolorów drażniących oczy, zbyt dużej ilości światła oraz mnóstwa dekoracji poukładanych na półkach. Jednakże nie tylko wystrój pomieszczenia wpływa na intensywność regeneracji. Także wybór odpowiedniej pościeli i prześcieradła ma bardzo duże znaczenie. Jednak czy kolor prześcieradła może mieć wpływ na jakość wypoczynku? Podpowiadamy!

Jak oddziałują na nas barwy?

Zgodnie z założeniami psychologii barw odcienie bieli i szarości nie oddziałują na nasze samopoczucie w większym stopniu. Dlatego też takie odcienie znakomicie nadają się do łączenia z innymi kolorami. Warto pamiętać, że jeśli chcemy wprowadzić do pomieszczenia sypialnianego kojący i wyciszający klimat, który pozytywnie wpłynie na intensywność naszego wypoczynku, lepiej zdecydować się na pastelowe i delikatne odcienie. Oczywiście nie oznacza to, że wygląd sypialni musi być banalny i nudny. Możemy umieścić w niej dodatki w ciekawych i bardziej intensywnych kolorach. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że pościel i prześcieradło powinny mieć uspokajające barwy.

Neutralne kolory prześcieradła

Jak już dowiedzieliście się z wcześniejszej części tekstu, niektóre kolory nie mają większego wpływu na nasze samopoczucie. Dlatego też, jeśli chcemy szybko zasypiać i budzić się wypoczęci, możemy wybrać prześcieradło białe, kremowe, czarne, grafitowe lub prześcieradło ekri. Takie kolory nie są zbyt intensywne, tak więc nie będą wzbudzały w nas ani negatywnych, ani pozytywnych emocji. Dzięki temu zapewnimy sobie spokojny sen. Prześcieradło czarne świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach, w których dominują odcienie szarości. Nie warto natomiast stosować zbyt kontrastujących ze sobą kolorów, gdyż takie barwy wywołują w nas uczucie niepokoju.

Kolory prześcieradeł, które oddziałują kojąco na nerwy

Jeśli zależy nam na intensywnym wypoczynku i znakomitej regeneracji, powinniśmy wybrać szare prześcieradło z gumką, która zapobiegnie podwijaniu się prześcieradła. Prześcieradło 160x200 bardzo często możemy zakupić w zestawieniu z gumką. Jest to jeden z najpopularniejszych rozmiarów tego typu produktów. Oczywiście inne kolory także są dozwolone, jednak powinny być one delikatne. Prześcieradło grafitowe czy prześcieradło kremowe także pozwoli nam na intensywną regenerację. Jak więc widać, kolor prześcieradła, które umieszczamy na naszym łóżku, ma bardzo duże znaczenie. Warto więc wybierać świadomie, by każdego ranka budzić się pełnym energii.